Sony Playstation VR’a Detaylı Bakış

yemrekoc 1 sene önce

Sony Playstation Vr, 2017 ‘nin Ocak ayında satışa sunulmuş ve 1.699 TL fiyatıyla kullanıcılar açısından oldukça pahalı bulunmuştur. Ancak alıp kullanan kişilerin değerlendirmelerine bakacak olursak parasını sonuna kadar hak ettiği yönündedir.

Sony Playstation Vr Özellikleri

Sony Playstation VR başlığının ölçüleri 187x185x277 mm ‘dir. Playstation konsolu ile arasında bağlantı kurmaya yarayan işlemci ünitesinin boyut ölçüleri ise 143x36x143 mm şeklindedir. Oldukça kaliteli bir sert plastikten üretilmiştir ve kabloları haricinde yaklaşık 610 gr. bir ağırlığa sahiptir.

Cihaz, OLED ve 5.7 inç bir ekrana sahiptir. Ayrıca 1920xRGBx1080 çözünürlük sunmaktadır ve 100º ’lik bir görüş açısına sahiptir. Yenileme hızı olarak 90-120 Hz arası bir süre sunan Sony Playstation Vr, ivme ölçer ve jiroskop gibi sensörlere sahiptir. USB ve HDMI bağlantı seçeneklerini sunarak da dikkat çekmektedir.

Playstation, Vr kullananlar için özel olarak oyunlar ürettiği için, Sony Playstation VR ile oyunlarda 360º ‘lik bir görüntü açısına sahip olabilirsiniz.

Sony Playstation VR ‘ın en büyük özelliklerinden birisi saniyede 120 kare oynatabiliyor olmasıdır. Bu sayede kullanıcılar oyun ortamıyla kolayca uyum sağlayabilmektedir.

Ses konusunda ise 3D ses teknolojisi kullanarak her yönden gelen sesi yönüne göre ileterek iyi bir şekilde sesleri algılamaya yardımcı olmaktadır. Ayrıca kutu içeriğinden arkadaşlarınızla sohbet edebilmeniz için mikrofon çıkmaktadır. Bu sayede çıkacak bir çok oyunda iyi bir destek ortamı kurabilirsiniz.

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.