Samsung Gear S Detaylı İnceleme

yemrekoc 1 sene önce

Samsung ‘un Note 4 telefonundan sonra çıkarmış olduğu Samsung Gear S, Samsung ‘un söylediğine göre kendi kendine çalışabilen ilk akıllı saat özelliğini taşımaktadır. Ayrıca Samsung Gear S 3G bağlantı desteğini sağlamaktadır.

Bu akıllı saatin 2 inçlik kavisli Super AMOLED ekranı bulunmaktadır ve ayrıca bu ekran 480 x 360 piksel çözünürlüğe sahiptir. Bu özellikler de kullanıcıya 300 ppi gibi bir keskinlik sunmaktadır.

Samsung Gear S modelinde karşımıza 1 GHz hızında çalışan çift çekirdekli işlemci çıkmakta. Ayrıca bu akıllı saatte 512 MB RAM ve 4 GB dahili hafıza bulunmaktadır. Cihazın işletim sistemi ise Tizen ‘in akıllı saatler için tasarlamış olduğu sistem kullanılmaktadır.

Samsung Gear S ‘in şarj ömründen söz edecek olursak, SIM kart takılı olduğunda 4 gün boyunca bekleme süresine ulaşabilmektedir. Kullanım halinde ise SIM kart kullanıldığında 2 güne kadar, SIM kart kullanılmadan da 3 güne kadar dayanabilmektedir.

Suya karşı IP67 sertifikası sayesinde dayanıklı olan Samsung Gear S, kalp hızını ölçen de bir sensörü bulunmaktadır.

Söylediğimiz gibi Samsung Gear S 2G/3G bağlantısını destekleyen bu telefon ayrıca, Bluetooth 4.1, WiFi bağlantısı, GPS/GLONASS ve USB 2.0 bağlantılarını da desteklemektedir. Bunların yanında da ses komutlarını algılayarak hareket edebilmektir.

Samsung Gear S ‘in görünüm olarak birçok renk seçenekleri bulunmaktadır. Bu sayede kullanıcıların göz zevkine göre seçim yapmalarına yardımcı olmaktadır.

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.