İnternet Paylaşımından Sonra Şarj Paylaşımıda Geliyor!

yemrekoc 1 sene önce

Sony, İnternet paylaşımından esinlenerek yeni bir teknolojinin patentini almaya hazırlanıyor. İnternet paylaşırmış gibi şarjınızıda arkadaşınızla,sevgiliniz veya tanıdıklarınızla paylaşabileceksiniz. Yakın zamanda gelecek telefonlarda olması beklenen şarj paylaşımının sony’den atak gelerek patentini aldı. İki telefon arasında tıpkı bluetooth paylaşımı yaparmış gibi batarya gücünü paylaşabileceksiniz.

2016 Yılında dosyalanan patent 2017 yılında sony’e onaylandı ve bu teknoloji için adımlar bir bir atılmaya devam ediyor. Güncel şarj sorunumuz için oldukça faydalı bir çözüm olacak olan bu teknoloji paylaşımcılığıda arttıracak. Günlük olarak herkesin şarjını paylaştığı bir ortam olursa şarj sorununa toplum olarak bir çözüm bulabileceğimizi düşünüyor. Şarjını kullanmayanın kullanana paylaştığı için oldukça yoğun bir batarya gücü elde etmiş olacağız.Ayrıca yanımızda “takoz” gibi powerbank’ları taşıma zorunda kalmayacağız.

Söz konusu patent yakınlarındaki antenler ile iletişime geçerek kendine bir şarj istasyonu bularak şarj almaya başlayacak sistem tıpkı wifi gibi çalışmakta bu teknolojiyi yakın zamanda göreceğiz ve kullanmaya başlayacağız bunun sonucunda akıllı telefonu değiştirmek isteyenlerinde bu teknolojiyi beklemelerini tavsiye ediyoruz…

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.