Facebook Otomatik Video Oynatma Kapatma

yemrekoc 1 sene önce

Son zamanlarda Facebook tarafından bir uygulama başlatıldı bu da videoları otomatik olarak oynatmak üzerine ancak, gerçek anlamda bu özellik beğenilmiyor. Özellikle de izlemek istemediğiniz videolar açısından ve telefondaki internet sınırlamaları açısından sıkıntı oluşturabiliyor. Ancak, bu konuda sizler de bir şeyler yapabilirsiniz yani bu uygulamayı kapatabilirsiniz.

Bu konuda ekstra bir uygulama kurmanız ve ya program indirmenize gerek yok. Dediğimiz gibi özellikle mobil kullanıcılar tarafından hiç beğenilmeyen bu işlemden kurtulabilirsiniz. Nasıl mı? Hemen anlatalım.

Facebook’a bir bilgisayardan bağlanmanız durumunda, ‘Ayarlar’ sekmesini tıklıyorsunuz, sol alt köşede, ‘Videolar’ sekmesini görebilirsiniz. Şimdi de bu sekmeye tıklamalısınız. Burada ‘video ayarları ‘ sekmesini görebilirsiniz. Burada bulunan ‘Videoları otomatik oynat’ seçeneğini seçerek kapatabilir ve bundan kurtulabilirsiniz. Böylece sizlere mobil uygulama kullanırken, sizlerin de istememenize rağmen, gereksiz videoların gösterilerek internetinizden yenmemesi için bir seçenek sunmuş olduk.

Bu arada reklam seçeneği olarak Facebook tarafından yerleştirilmiş olan ve otomatik olarak çıkan reklamlar konusunda yapılabilecek bir şey olmadığının da altını çizmek gerekir. Çünkü bunlar Facebook’un reklam amaçlı olarak aldığı ve bunun ötesinde bu teyiti vermiş olduğu videolar olduğu için bunların kapatılması gibi bir durum söz konusu değildir.

Yine de sizlere otomatik oynatma seçeneğini kapatarak bu konudaki sıkıntınızdan kurtulmanız için bilgisayardan bağlanarak nasıl kapatacağınız konusunda gereken bilgiyi vermiş oluyoruz.

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.