Facebook Hesabı Nasıl kapatılır?

yemrekoc 1 sene önce

Facebook Hesabı Nasıl kapatılır?

Facebook dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından, bu platformdaki hesabınızı silebilirsiniz. Çeşitler sebepler nedeniyle facebook hesabınızı kapatmak isteyebilirsiniz. Facebook hesabını kapatmak o kadar zor bir işlem değildir, küçük bir işlemle kendiniz de facebook hesabınızı kapatabilirsiniz. Facebook hesabınızı silmeden önce iyi karar vermeli ve sonradan pişman olacağınız bir şey yapmamalısınız. Facebook hesabınızdaki resim, video ve paylaşımlarınız da silineceğinden kontrollü bir işlem yapmalısınız. Facebook hesabını silmek için birkaç küçük işlem yaparak facebook hesap silme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Facebook üzerindeki fotoğraf, belge ve videolarınız da silineceğinden bilgisayarda kendinize ait bir klasörde depolayabilir, belge ve fotoğraflarınızı kaybetmemiş olursunuz. Facebook hesabınızı silebilmeniz için önce uygulamaları silmelisiniz. Facebook da bulunan sayfa ve gruplarda silinir. Facebook hesabınızda yönettiğiniz bir sayfa varsa silmeden önce bir yönetici atayabilirsiniz. Facebook hesabını kapatma işlemini PC üzerinden yapıyorsanız, öncelikle facebook hesabınızı açın, sağ üsteki oka tıklayın ve ayarları seçin.

Hesabınızı Hemen Silmek İçin Tıklayın

Ayarlarda bulunan Uygulamalar bölümüne girin ve facebooka bağlı uygulamaların hepsini seçerek kaldırın ve açılan pencereden Hesabımı Sil’e tıklayın. Buraya tıkladıktan sonra güvenlik kontrolü gelecek. Bu kontrolü geçtikten 2 hafta sonra hesabınız silinecektir. Bu işlemden sonra 2 hafta boyunca hesabınızı açmamanız gerekiyor. Bu süre içerisinde vazgeçerseniz hesabınızı geri alabilirsiniz. Facebook hesabınızı silmeden önce iyi düşünüp ona göre karar vermelisiniz.

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.