En Sevilmeyen Oyun: GTA 5

yemrekoc 1 sene önce

GTA 5’e Open IV mod desteğinin kesilmesinden sonra milyonlarca oyun severin tepkisi durdurak bilmiyor. Oyuncular, hınçlarını steam destek sayfasından çıkarıyorlar.

Rockstar firmasının en popüler oyunlarından olan gta5 için alınan radikal bir karar oyuncuları çileden çıkarttı. Open IV desteğinin oyundan kaldırılması ile birlikte platformunun en büyük destekçisinide kaybeden Open IV mod’u, bu mod üzerinden oynayan oyuncuların tepkilerini steam üzerinden göstermekte. Son 30 günde 39,297 incelemeye yüzde 87’si olumsuz damgası yapıştırmış durumda ve şuan oyunun inceleme durumu “Son Derece Olumsuz” olarak gözüküyor.

Bu durumun özellikle ilerleyen dönemlerde çıkacak olan GTA 6 oyununuda etkilemesi bekleniyor. Yayınlandığı ilk günden bu güne kadar steam’in en çok “İyi” değerlendirilen oyunu olan Gta 5 Bu tepkiler karşısında yaptığı açıklamada. Binlerce destekçisi ve oyuncusu olan Open IV mod’unun neden kapatıldığını açıkladı; Online oyun bölümüne zarar verdiğinden bahseden Rockstar “bu güncellemenin online oyunumuz için çok daha faydalı olacağına karar verdik” açıklamasında bulundu. Ayrıca Offline oynayan oyuncuların bu mod’u kullanmaya devam edebileceğini açıklayan rockstar’ın ilerleyen günlerde bu kararında bir değişkenlik gösterip göstermeyeceğini hep birlikte göreceğiz.

Open IV Mod Nedir?

Gta 5 Oyununun içinde yapmış olduğunu lisanssız her türlü yamayı destekleyen bir mod türüdür. Yeni araçlar, karakter tipleri, Eşyalar ve Kahramanlar ekleyebildiğiniz güzel bir moddur. oFfline oyuncuların hala oyuna ekleyebildiği bu mod’u https://www.gta5-mods.com/tools/openiv bu adresten indirebilirsiniz.

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.