Diz Üstü Bilgisayarların Ses Kalitesi Nasıl Artırılır?

yemrekoc 1 sene önce

Dizüstü bilgisayarlar özellikle her yerde kullanım kolaylığı sebebiyle son zamanlarda çok beğeniliyor ve kullanılıyor. Ancak, bazen özellikle müzik dinlemek isteyenler için istedikleri verimi alamadıkları için, müzik konusunda bekleneni veremiyorlar. İşte siz de onlardan biriyseniz bu haberimiz tam da sizler için.

Bu konuda öncelikle nereden müziği dinlediğiniz de önemli oluyor. Çünkü sizlere dinlemiş olduğunuz müzikleri kullandıran uygulamalar çeşitli seçenekler sunuyor. Bu seçeneklerden biri Spotify için konuşalım. Spotify uygulamasında, sizlere özel Premium müşteriler için, yüksek kalite seçeneği sunulmuştur. Bu seçeneği kullanarak ses kalitesini daha yüksek şekilde alabilirsiniz. İTunes’da ise, öncelikle tercihler sekmesi sonrasında ise, Çalma/Oynatma kısmına geçiş yapın ve burada bulunan ses geliştiricinin seçili olduğundan emin olunuz. Ses geliştiriciye ait sürgüyle oynarsanız istediğiniz kaliteye uygun olarak keyifli bir şekilde ayarlama yapabilirsiniz.

Bu arada Windows içerisinde bulunan Denetim Masası ve Ses sekmesine gelerek de rahatlıkla gelişmiş seçeneklere ulaşabilir ve buradan da istediğiniz ses sistemine uygun olarak kaliteli ses alabilirsiniz.

Ayrıca bu arada ses sistemleri konusunda en önemli olan şeylerden biri de ses kartı konusu olmaktadır. Bu konuda da 7.1 Surround ses sistemlerini sunan işletimcileri kullanabilir böylece çok iyi sesler alabilirsiniz. Bu arada şunu da bildirmek lazım, bu konuda kullandığınız kulaklık bile çok önemli olmaktadır. Bu yüzden bu konuda da dikkatli hareket etmelisiniz.

 

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.