Bilgisayar’dan Whatsapp Kullanmak?

yemrekoc 1 sene önce

Whatsapp son zamanların çok gözde uygulamalarından biri ve ücretsiz bir mesaj servisi olma konusundaki başarısından dolayı da kullanıcıları hızla artmaya devam ediyor. Bu konuda çalışmalarıyla bilinen Whatsapp uygulamasının ayrıca, gerek İos için gerekse Android için bilgisayardan kullanma seçenekleri de bulunuyor. Bunu nasıl yapabileceğinizi size kısaca anlatalım.

Öncelikle yapmanız gereken whatsapp programının bilgisayardan kullanılması için gerekli olan web sayfası olan http://web.whatsapp.com adresine girmek olacaktır. Sistem tarayıcınız üzerinden size hizmet vermektedir.

Telefonunuzda kullandığınız whatssapp’ı bilgisayardan kullanmanın en büyük avantajı bilgisayar üzerinde bulunan herhangi bir dosyayı bu sayede istediğiniz gibi gönderebiliyor olmanızdır. Ayrıca, geniş ekran ve bilgisayar  klavyesi rahatlığını da unutmamak gerekir.

Tüm cihazlarda yani daha doğrusu, gerek İOS gerekse, Android sunumlu olanlar bu uygulamadan yararlanabiliyor. Sadece sizlerin Chrome’a sahip olmanız gerekiyor. Çünkü bu uygulama chrome üzerinden kullanılmaktadır.

Whatsapp web işlemini kullanmak için öncelikle, telefonunuzun mağaza bölümüne giderek programı güncellemiş olmanız gerekmektedir. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra, telefondan WhatsApp işlemini aktif hale getiriyoruz. Burada zaten artık Whatsapp Web seçeneğini görebilirsiniz. Web sitesine giriş yaptıktan sonra, bu görmüş olduğunuz alana sayfada verilen QR kodunu tarattıktan sonra, artık siz de rahatlıkla bilgisayarda Whatsapp kullanabilirsiniz.

Bu arada artık bu konuda daha fazla tercih edilmesinin sebebi, çok yüklü dosyaları dahi bilgisayarınızdan telefona yükleme gereği kalmadan gönderebilecek olunmasıdır.

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.