ASUS ROG Zephyrus Detaylı İnceme!

yemrekoc 1 sene önce

Asus tarafından şuana kadar GTX 1080 ekran kartını içiren en ince dizüstü bilgisayar özelliğini taşıyan ASUS ROG Zephyrus modeli Computex 2017 ‘de tanıtıldı.

ASUS ROG Zephyrus ‘in Özellikleri

ASUS ROG Zephyrus dizüstü bilgisayarı, 15.6 inç ekran ve 1920 x 1080 pixel çözünürlükte bir ekrana sahiptir. Ayrıca mat bir görüntüye sahip olan ekranı 120 Hz G-Sync teknolojisi ile desteklenmektedir. 4K 120 Hz bir monitör için de uygun olan dizüstü bilgisayarı monitöre bağlamak için USB-C Thunderbolt 3 portunu kullanmak yeterlidir. İnceliği ile fark yaratan bu bilgisayarın en ince noktası 16,9 mm iken en kalın noktası ise 17,9 mm ‘dir. Ağırlığı ise 2,2 kilogramdır.

ASUS ROG Zephyrus, NVIDIA ‘nın yeni teknolojilerinden birisi olan Max-Q teknolojisinden faydalanarak, Pascal mimarisi GeForce GTX 1080 ekran kartını bu seviyede ince bir dizüstü bilgisayarda kullanmayı başarmıştır. Erişilen bu teknoloji ısıyı azaltmak için de birçok yeteneğe sahiptir.

Ayrıca ASUS ROG Zephyrus, işlemci olarak Intel Core i7-7700HQ ‘yi kullanarak 2.8 GHz hızına erişebilmekte ve 6 MB L3 önbelleğe sahip olmaktadır. Bu işlemcinin yanında ise 24 GB kapasiteye kadar erişebilen DDR4 2400 MHz RAM desteği sağlamaktadır. ASUS ROG Zephyrus kullanıcılarına oyuncular için olmazsa olmaz olan SSD desteğini de PCle çıkışı ile sağlayabilmektedir.

Aktif Aerodinamik Sistemi sayesinde ASUS, kullanıcılarına dizlerini yakmayacak olan ASUS ROG Zephyrus dizüstü bilgisayarını sunmaktadır. Bu sistem sayesinden bilgisayar daha serin bir şekilde çalışacak ve daha sessiz bir kullanım sunacaktır. Ayrıca bunları yaparken performansı hiçbir şekilde etkilememektedir.

ASUS ROG Zephyrus dizüstü bilgisayarının en dikkat çeken özelliklerinden birisi de tasarımıdır. Ön tarafta konumlandırılmış olan klavyesi normal dizüstü bilgisayarların aksine daha önde ve ön tarafın sadece yarısını kaplamaktadır. Ayrıca trackpad kısmı ise klavyenin ortasında değil sağ tarafında bulunmaktadır. Bu sayede oyuncular açısından daha kullanışlı bir klavye düzeni kurmuştur.

 

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.