Amiral Gemi Katili Xiaomi MI 6

yemrekoc 1 sene önce

Xiaomi MI 6

Tasarım olarak ön ve arka taraflarda cam, yanlarda ise paslanmak çelik kullanmaktadır. Ayrıca cihazın 4 tarafı kavisli şekildedir. Siyah, beyaz ve mavi gibi renk seçenekleri sunmaktadır. USB Type-C ile desteklenen cihazda 3.5 mm’lik bir kulaklık girişi yer almamaktadır.

Xiaomi MI 6 Özellikleri

Xiaomi MI 6 da fiziksel bir home butonu yerine parmak izi sensörü bulunan dokunmatik bir home butonu bulunmaktadır. Belirli bir sertifikası olmayan cihaz resmi olarak suya ve toza dayanklı değildir.

Xiamoi MI 6 ‘nın bir önemli özelliği de stereo hoparlöre sahip olmasıdır. Ekran olarak da 5.15 inç boyutla karşımıza çıkan telefon Full HD çözünürlükle ve IPS LCD panelle desteklenmektedir.

Donanımdan bahsedecek olursak Xiaomi MI 6 ‘da işlemci olarak Snapdragon 835 yer almaktadır. Snapdragon 835 ‘in yanında ise 6 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanı bulunmaktadır. Grafik birimi olarak Adreno 540 yer almaktadır. Cihazın ne yazık ki microSD kart desteği bulunmamaktadır.

12 Mp çift arka kamerası bulunan Xiaomi MI 6 ‘nın bir kamerası F/1.8 diyafram değerinde ve 4 eksenli OIS desteğindeyken diğer kamerası F/2.6 diyafram desteğindedir. Lenslerden birisi geniş açı diğeri ise telephoto ‘dur.

Çift arka kamerası sayesinde oldukça iyi bir fotoğraf kalitesi sunan Xiaomi MI 6 ‘nın ön kamerası ise 8 Mp çözünürlüğündedir.

Batarya olarak 3350 mAh bir pile sahip olan Xiaomi MI 6, Quick Charge 3.0 desteği hızlı şarj olma özelliği taşımaktadır.

 

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.